Vögel

Titul v originále: Tous des oiseaux

Autor: Wajdi Mouawad
Žánr: hra, drama
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 4

VÖGEL (Ptáci - Tous des oiseaux)

4 m, 4 ž

Wahida a Eitan se setkávají v čítárně univerzitní knihovny na americkém východním pobřeží. Mladý biogenetik s židovskými kořeny se bezhlavě zamiluje do arabské doktorandky z New Yorku. Pro Eitanova otce, náboženského fanatika, je tento vztah nepřijatelný. Eitan však bojuje proti těžkému dědictví předků: „Naše bytí je našim genům fuk. Traumata otce nemáš zapsaná v chromozomech.“ Během výzkumné cesty je Eitan vážně zraněn při bombovém útoku na izraelsko-jordánské hranici. Zatímco je v nemocnici, Wahida vyhledá jeho babičku. U Eitanovy postele se tak sejdou tři generace ze tří kontinentů a hrozí, že dojde k odhalení dobře střeženého tajemství prarodičů.

Úspěšná inscenace divadla Schauspiel Köln byla rovněž uvedena v rámci Pražského divadelního festivalu německého jazyka v listopadu 2021.

Wajdi Mouawad je libanonsko-kanadský spisovatel, herec a režisér. V kanadském a francouzském divadle je známý pro politicky angažovaná díla, Jeho práce se často točí kolem rodinných traumat, válek, zrady…

Máme k dispozici německý překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz