Von blutroten Sonnen, die am Himmelszelt sinken

Titul v originále: Von blutroten Sonnen, die am Himmelszelt sinken

Autor: Thomas Jonigk
Žánr: aktovka
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

Thomas Jonigk (Německo)

VON BLUTROTEN SONNEN, DIE AM HIMMELSZELT SINKEN

(O RUDÝCH SLUNCÍCH, KTERÁ KLESAJÍ PO OBLOZE)

jednoaktovka

2 m, 3 ž

Jedná se o mrazivé groteskní až absurdní drama, které vystihuje katastrofální obraz rodiny plné násilí a lidského odcizení, kde „radostí jednoho je strast druhého". Druhou rovinu hry tvoří narážky na nacistickou ideologii, moc a krutost uvnitř rodiny jsou jakousi paralelou ke zrůdnostem nacistické diktatury, jenom v malém.

Otec je prototypem vůdce, který touží po moci, po válce a sexuálním uspokojení. K rodině se chová surově a nadřazeně, svou ženu bije, dítě odmítá. Týraná matka ho přesto nanejvýš uctívá a obdivuje, vlastní krutost a agresi si pak sama vybíjí na dítěti. To je vůči násilí naprosto apa­tické, pouze si přeje její nebo svou vlastní smrt. Veškerému dění zcela lhostejně přihlíží chů­va. Otec nakonec rodinu opouští, aby padl v boji za „německé" ideály ve 2. světové válce.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz