Vosa

Titul v originále: Wasp

Autor: Morgan Lloyd Malcolm
Žánr: hra, drama
Překladatel: Barbora Hančilová
Jazyk: čeština
Postavy: ženy 2

WASP (VOSA)

thriller
Ačkoli obě pocházejí z různého rodinného prostředí, byly Carla a Heather už na škole kamarádky, ovšem zanedbávaná Carla vždycky žárlila na privilegovaný život Heather. Společně s partou dalších dívek začne Heather šikanovat a nakonec i tělesně napadat.

O pár desítek let později je Heather provdaná, dobře situovaná, leč bezdětná. Po letech bez sebemenšího kontaktu se obě bývalé kamarádky i sokyně najdou na facebooku, aby si u kávy promluvily o zvláštní nabídce Heather. Sociální případ Carla, frustrovaná a těhotná, čeká páté dítě a předpokládá, že Heather jí chce využít jako náhradní matku. Ovšem plán Heather je zcela jiný a obě ženy začnou plánovat perfektní zločin – dokud nejsou na konci karty opět zcela jinak zamíchány…

Autor zkoumá, jak moc se zážitky z dětství podepisují do našich životů a jak je mohou i otrávit. Nejprve se postupně dozvídáme příběh obou žen a jejich možné motivy, až se šikovně napsaný thiller vyvine přes různé překvapující zvraty k dechberoucímu finále.

Napínavá hra byla uvedena v lednu 2015 v londýnském Hampstead Theatre Downstairs.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz