Výměna!

Titul v originále: Swap!

Autor: Ian Ogilvy
Žánr: komedie, groteska, černá komedie
Překladatel: Martin Fahrner
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 2

VÝMĚNA! (Swap!)

komedie / fraška

Brian Flowers, majitel pohřebního ústavu Fénix, zajistí své rodině výměnný pobyt u moře, ve vile ve španělské Marbelle. Za ni nabídne svůj dům ve Wimbledonu, kam odjíždí Paul Dobson, jehož nikdy neviděli a Brian s ním všechno dohodnul telefonicky. Když ale hned po příjezdu do vily vypadne na Brianovu manželku ze šatní skříně mrtvola, začíná být jasné, že si o majiteli měli zjistit více informací. Ale už je pozdě - místo klidné dovolené se ocitají na místě, kde si gangsteři podávají dveře. A i na majitele pohřebního ústavu začíná být těch mrtvol nějak moc…

Velmi povedená situační komedie i fraška v jednom okořeněná špetkou černého humoru. Chaos, zmatky a nečekaná překvapení nabírají na obrátkách a jejich náprava se zdá být zhola nemožná. Celou hru „táhnou“ čtyři herci, dva muži a dvě ženy. Autor si dal záležet, aby každý herec měl co hrát, tempo hry je od začátku hodně vysoké a vše končí groteskní nadsázkou.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz