Vzhůru do divočiny

Titul v originále: Henry And Alice: Into the Wild!

Žánr: komedie
Překladatel: Jitka Sloupová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 2

Michele Riml(ová) (Kanada)

VZHŮRU DO DIVOČINY! (HENRY AND ALICE: INTO THE WILD)

přeložila Jitka Sloupová

1 m, 2 ž

Hrdinové úspěšné hry Sexy prádlo se po několika letech potýkají s novým problémem, který má prověřit pevnost jejich vztahu. Henry přišel v důsledku krize o práci a v šestapadesáti musel odejít do předčasného důchodu. Což vzhledem k tomu, že jejich děti stále ještě studují, znamená, a Alice s tím souhlasí, že se musí oba uskromnit. Jako první přichází na pořad dovolená. Namísto do oblíbené pronajaté chalupy vydají se oba kempovat na veřejné tábořiště. Místo to je nádherně romantické, ale přizpůsobit se „divočině“ dá oběma padesátníkům trochu zabrat. K potížím se stavěním stanu, Alicině nechuti pustit se do úžasných konzerv z armádních zásob, ke kterým Henry levně přišel, a potížím s hudbou posedlým sousedem v obytném přívěsu, přijde ještě nečekané zpestření: na návštěvu za nimi dorazí na motorce Alicina bohémská sestra Diana.

Dianin radikálně odlišný způsob života, vyjádřený jejím tetováním Carpe diem, donutí oba manžele, aby znovu zhodnotili své životní postoje. Jejich křečovité pokusy o „užívání si“ v sobě mají notnou dávku komiky, což jen podtrhuje jejich bezradnost v nové situaci. Diana nakonec odjede půjčit si jinam a Alice s Henrym se musí v noci poprat ještě se skutečným řáděním živlů. Zato ráno je krásné a zdá se, že oba manželé se nakonec dokáží smířit s osudem a uvolnit se. Ač se žánrově jedná o komedii s vtipnými dialogy i situacemi, jejím základem je vlastně velmi vážný a aktuální problém dopadu světové finanční krize na střední třídu.

Světovou premiéru měla hra v Polsku, kde se Sexy prádlo stalo nesmírně populárním titulem. Česká premiéra proběhla ve Studiu DVA v září 2017.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz