War of the Roses

Titul v originále: War of the Roses

Autor: Warren Adler
Žánr: dramatizace
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Warren Adler (USA)

WAR OF THE ROSES (VÁLKA ROSEOVÝCH)

2 m, 2 ž

Jonathan a Barbara žijí v klidném a šťasném manželství, mají dvě děti a přepychový dům plný starožitností. On si vybudoval skvělou kariéru právníka, ona si po letech v domácnosti založila malou cateringovou firmu, jejíž specialitou jsou francouzské paštiky. Zlom nastává v okamžiku, kdy je Jonathan odvezen do nemocnice s podezřením na infarkt a jeho milá žena, místo aby spěchala za ním, prožívá doma pocit osvobození při představě, že je vdovou. Samotnou ji ta myšlenka zaskočí natolik, že se po manželově návratu domů chce dohodnout na rozvodu. Kamenem úrazu se stává společný dům, který oba odmítají opustit. Každý si najímá svého advokáta a tak začíná souboj manželů, potažmo jejich právníků. Počáteční bitva o majetek pomalu přerůstá v boj o život v němž nejsou ušetřeni ani domácí mazlíčci.

Podle knižní předlohy této divadelní hry byl v roce 1989 natočen stejnojmenný americký film s Michaelem Douglasem, Kathleen Turnerovou a Danny DeVitem, takže děj je notoricky známý. Jedinou na první pohled viditelnou změnou oproti filmu je přítomnost druhého právníka, opáleného hráče golfu, milujícího peníze, který podporuje Barbaru v jejích šílených nápadech, a tím jen přilévá oleje do ohně.

Kromě USA se hra také s úspěchem uváděla v Německu a Skandinávii.

apy

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz