Was ich will

Titul v originále: Was ich will

Autor: Anke Gebert, Marina Heib
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

WAS ICH WILL (Co chci)

3 m, 3 ž / 5 m, 5 ž (možné dvojrole)

Frank Bender prodal svou pekárnu a těší se na důchod, stejně jako jeho žena Monika, ačkoli oba mají o společném životě zcela odlišné představy. Frank oznámí, že chce zůstat rok v posteli - už nechce být ve čtyři hodiny ráno v pekárně, ale chce spát, starat se o svou sbírku desek a lenošit. Jeho žena si však představovala, že si sbalí kufry a vyrazí společně na cestu po světě.

Zpočátku ho nebere vážně, ale když zjistí, že Frank skutečně zůstal v posteli, snaží se ho z ní s pomocí svých dospělých dětí a nejrůznějších dalších přátel a známých dostat. Když nic nezabírá a Frank zůstává v posteli, Monika dostane nápad a důrazně zakročí - s pomocí své dcery Caro založí blog, na kterém začne o svém lenivém manželovi psát. Překvapivě získává nejen spoustu followerů a komentářů, ale tím také stále více reklamních nabídek. Když se však jednoho dne v ložnici Franka objeví údajný městský úředník a konfrontuje ho s provokativním blogem, o němž Frank vůbec nic neví, dostanou věci rychlý spád – Frank netušil, co se v posledních měsících dělo za jeho zády...

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz