Wastwater

Titul v originále: Wastwater

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Simon Stephens (Velká Británie)

WASTWATER (JEZERO WASTWATER)

3 m, 3 ž

Hra o třech dějstvích přinášející tři různé příběhy, které na první pohled pojí pouze stejné datum a čas: 25. června v devět hodin, kdy se všechny příběhy odehrávají.

První příběh pojednává o pěstounce Friedě, která se loučí s jedním ze svých dětí Harrym. Harry se právě chystá odjet na letiště, aby stihl letadlo do Kanady, kde hodlá začít nový život. Jejich konverzace plyne zprvulehce a nezávazně, ale čím déle se baví, tím více vyplouvají na povrch jejich bolesti a obavy.

Další příběh se odehrává v hotelu hned u letiště Heathrow. Milenci Mark a Lisa, kteří se zde sešli, si povídají nejen o svých životních partnerech, ale také o minulosti a nejasné budoucnosti. Zatímco mladší Mark je spíše tichý a empatický učitel na škole umění a designu, policistka Lisa se mu postupně svěří se svou pestrobarevnou minulostí, která zahrnuje i užívání drog či natáčení pornofilmů.

Třetí a poslední příběh se opět odehrává kousek od letiště Heathrow. Tentokrát však v opuštěném skladišti, kde Sian vyslýchá Jonathana ohledně jisté nelegální záležitosti, kterou se on právě chystá provést a kterou ona částečně zprostředkovává. Až téměř ke konci jejich dialogu se dozvíme, že Jonathan chce koupit dítě, které hodlá vychovávat se svou ženou, a Sian se svým šéfem Alainem to pro něj zařizují. Po dlouhém výslechu plném pochybných otázek Francouz Alain konečně přivede devítiletou holčičku Dalisay z Filipín. Závěr hry ponechává Jonathana a Dalisay osamocené ve skladišti a neschopné jakékoliv komunikace.

Hra měla premiéru v Royal Court Theatre v Londýně, v březnu roku 2011.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz