When the World Was Green

Titul v originále: When the World Was Green

Autor: Joseph Chaikin, Sam Shepard
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Joseph Chaikin, Sam Shepard

WHEN THE WORLD WAS GREEN (A CHEF'S FABLE)

(Když svět byl zelený /Šéfkuchařova bajka/)

1 muž, 1 žena

Hra o hledání a osudu je dialogem mladé novinářky a starého muže odsouzeného za vraždu. Stařec otrávil muže, o němž si mylně myslel, že je potomkem rodiny, která urazila jeho vlastní rodinu, když jim před 200 lety otrávili mezka. Právo na odplatu za tento čin se dědilo z generace na generaci a životním posláním a údělem starce bylo tuto odplatu vykonat.

Z počáteční nedůvěry starce v mladou ženu se postupně stává zvláštní přátelství a z interview se stává vzájemný dialog obou postav o jejich vlastním hledání. Poslední scéna hry pak naznačuje, že ona mladá žena byla vlastním potomkem starce. Výpověď starce ji přesvědčila, že zabitý muž může být považován za potomka znepřátelené rodiny, a tak ona podle staré tradice, že pouze žena může ukončit krevní mstu, prohlásí odvetu za vykonanou.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz