Where You Are

Titul v originále: Where You Are

Autor: Kristen Da Silva
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 3

WHERE YOU ARE (Tam, kde jsi)

Neotřelá komedie kanadské dramatičky kombinuje melodramatickou zápletku s nakažlivým zemitým humorem. Navíc přináší vděčné role pro dvě herečky 50+. Těmito postavami jsou vdova farmářka Glenda, proslulá dodavatelka speciálních domácích džemů, a její druhdy bohémská sestra Suzanne, svobodná matka, která na farmě žije od narození své dcery Beth. Z Beth je dnes třicátnice, vystudovala medicínu a na tetinu farmu na ostrově na severu Ontaria zavítá jen sporadicky. Suzanne má s dcerou komunikační problémy, odjakživa na ni klade vysoké nároky, čímž zakrývá svou citovou závislost. Nechce stát v cestě kariéře nadané dívky. Glenda se pokouší jejich vztah odblokovat, k čemuž má ovšem skrytý vážný důvod. Beth se, jak se ukáže, na farmu přijela vzpamatovat z náhlého konce svého zasnoubení – a náhodou se tu seznamuje s Glendiným sousedem, veterinářem Patrickem, kterému před rokem utekla nevěsta takříkajíc od oltáře. Beth ho narychlo doprovodí na svatbu bývalé partnerky a začne být zřejmé, že milostné karamboly obou budou možná brzy zapomenuty. Beth je nicméně rozhodnutá přesídlit do Montrealu, kde získala prestižní stáž. A to navzdory tomu, že se nedopatřením dozví tajemství své tety – pravdu o postupujícím rakovinovém onemocnění. Glenda je však snáší se stejným humorem a skromností jako celý svůj život a posílá Beth za jejím štěstím. Beth ale nestihne trajekt, a navíc si uvědomí, že důvody, proč by měla na ostrově, kde vyrostla, zůstat jsou minimálně dva…

Hlavní devizou hry jsou mimořádně vtipné dialogy plné originálních hlášek ve stylu stand-up komedií, které romantickou zápletku zcela organicky posouvají.

Premiéra komedie se konala v Theatre Orangeville v  provincii Ontario v květnu 2019 a v krátké době se stala oblíbeným kusem kanadského divadelního repertoáru. Kristen Da Silva je mladá kanadská dramatička a herečka, v současné době domácí autorka Theatre Orangeville. Mezi její další hry patří Gibson and Sons, Hurry Hard a Sugar Road.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz