Whirlwind

Titul v originále: Whirlwind

Autor: Jorden Jaffe
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 1

WHIRLWIND (Vichřice)

Společnost Arrow Energy v San Franciscu vyrábí větrnou energii a jejím cílem je, aby Kalifornie do roku 2045 dosáhla uhlíkové neutrality. Do cesty se jim postaví ornitolog Michael, který není spokojený s expanzí větrných elektráren, a to kvůli vysoké úmrtnosti ptáků, kterou tyto elektrárny způsobují. S Michaelem vyjednává manažerka pro zdraví a bezpečí Beth. Nalezení kompromisu se ovšem komplikuje, když se vyjednávání mění v rande při nočním pozorování ptáků...

Komedie plná sarkasmu a slovních hříček, ale také s velmi temným a nečekaným závěrem. Hra zkoumá zelenou politiku spojenou s korporátním byznysem a odhaluje jejich chyby a nedostatky.

Jordan Jaffe je americký dramatik se smyslem pro silné dialogy, živoucí postavy a důkladné zkoumání současných témat a otázek. Často se zaměřuje na různé aspekty moderního života, jako jsou technologie, komunikace a mezilidské vztahy. Mezi jeho další nejznámější hry patří např. Crude (Ropa), která se zabývá ropným průmyslem a ekologickými otázkami. Hra Whirlwind byla třikrát nominována na New York Innovative Theater Awards.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz