Wie es war in einem Satz

Titul v originále: Wie es war in einem Satz

Autor: Tobias Schwartz
Žánr: hra, monodrama, tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1

WIE ES WAR IN EINEM SATZ (Jak to bylo, v jedné větě)

Není náhoda, že autor věnoval tento monolog známému skandálnímu dramatikovi Thomasu Bernhardovi. I zde se setkáme s jízlivostí, ironií, groteskním kritickým humorem.

 On, Vyprávěč, má už Jí a její posedlosti plné zuby. Její věčné nutkání cokoliv vysvětlovat, analyzovat, zkoumat, které ji zas a znovu žene k terapeutovi, její neustálé řeči, sebelítost a fňukání už ho začaly nudit. Když jde vedle ní po ulici, honí se mu hlavou množství myšlenek, ale i pohrdání a odsuzování. Už dost dlouho se snaží splňovat všechna její očekávání, ale vůbec o to vlastně nestojí. Protože jediné, co ho na ní skutečně zajímá, je sex - vše ostatní je pokrytectví a lež. A ona je v podstatě viníkem všech jeho problémů! Jeho lhostejnost a pohrdání zas a znovu přerůstají v bezuzdnou nenávist, která ho vždy dokáže zaskočit… Je to zkrátka egocentrik se vším všudy a na ničem nenese vinu on.

Hra byla uvedena jakožto inscenované čtení v lednu 2012 v berlínském divadle Hans Otto Theater.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz