Wie zerronnen, so gewonnen

Titul v originále: Wie zerronnen, so gewonnen

Autor: Stefanie Stroebele
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Stefanie Stroebele (Německo)

WIE ZERRONNEN, SO GEWONNEN (LEHCE NABYL, LEHCE POZBYL)

3 m, 3 ž

konverzační komedie

Za dveřmi již stojí exekutor. Tolik aktuální a tak známá situace. Šedesátnice Minna, postarší zchudlá herečka, která je na dně, neupravená a ve společnosti prázdných lahví, pomýšlí i na sebevraždu, má ale štěstí: pravidelně hraje sportku a vylosovaná byla právě její čísla, jaký dar z nebes! Jenže se ukáže, že se zapomněla přihlásit se svým kupónem... To však neví nikdo kromě ní a její sestry Elzy. A tak Minna podlézá bankám a jediné, co musí, aby si žila jako milionářka, je mlčet... Čert zkrátka přidává vždy na tu větší hromádku a na sklonku života si tak Minna užívá celé řady nečekaných situací. Postavy kromě stejně staré Minniny sestry doplňují soused a sousedka, bankovní úřednice a policista.

Autorka je i herečka a režisérka a pochází ze Stuttgartu, píše i pro rozhlas a televizi, i její další komedie byly uvedeny na více scénách. Byl uměleckou vedoucí firmy Moerderspiel, která vyvíjí interaktivní detektivky.

Premiéra (v hesenské verzi) proběhla v únoru 2013 ve frankfurtském divadle Volkstheater.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz