Wild Goose Chase

Titul v originále: Wild Goose Chase

Autor: Derek Benfield
Žánr: komedie, groteska, detektivka
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 5

WILD GOOSE CHASE (Hon na divoké husy)

komedie / fraška

Ve starém anglickém zámku žije mírně pomatený lord Elrood s manželkou a dcerou. Vlivem mírného stihomamu tráví dny tím, že číhá na nepřítele. A když se nepřítel ukáže, střílí po něm. Většinou to odnese pošťák. Naštěstí se do jejich příbuzné Jenny zamiloval místní policista a až doposud všechny přestupky vyžehlil. Pak se ale na zámku objeví fotograf Chester, jehož pronásledují dva lupiči, kteří den před tím v městečku vykradli klenotnictví. Vycházeli ven v okamžiku, kdy Chester někoho na ulici fotil. Vzápětí dorazí i pronásledovatelé pasoucí po kompromitující fotografii. Nastává honička, zmatek a hodně se střílí. Chester se v jednom okamžiku ze zoufalství převleče za ženu (což je u diváků vždycky kvitováno s povděkem).  Ale nakonec všechno dobře skončí a policista z malého města si splní sen a konečně někoho zatkne…

Ztřeštěná komedie, v níž bychom si mohli představit např. Louise Funese. Svižná detektivní komedie pro početnější soubor s příležitostí pro všechny věkové kategorie s místy až hororovou atmosférou.

Chystáme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz