Willie the Kid

Titul v originále: Willie the Kid

Autor: Harald Gebhartl
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

Harald Gebhartl

WILLIE THE KID

2 ženy, 3 muži

Otčím Lester, matka Geische a Willie the Kid obývají zchátralý dům v prérii za ocelárenským městem. Lester, muž se sežehnutou tváří, sedí na verandě, kouří, pije pivo a laská svou winchestrovku. Mezitím stará kulhavá matka věší na šňůru svůdné spodní prádlo a zdánlivě autistický Willie the Kid do sebe před televizí láduje jídlo. Náhle přichází černě oděný muž, vymahač dluhů. Vymahač Lestera brutálně zbije, v tom momentu se najednou vymrští obtloustlý Willie a namíří na vetřelce winchestrovku...

Tragikomická hra ve stylu italo-westernu, jejíž témata jsou nesmírně nosná. Transparentnost interpretačních možností a zcizující prvky umožňují kritiku xenofobie, kupecké morálky aj. a zesměšňují tyto typické atributy současného světa prostřednictvím přímočarosti individua, vyloučeného společností jako nesvéprávné.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz