Wir sind keine Barbaren!

Titul v originále: Wir sind keine Barbaren!

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Philipp Löhle (Německo)

WIR SIND KEINE BARBAREN! (NEJSME BARBAŘI!)

2 m, 2 ž, chór

Když náhle stojí za dveřmi mysteriózní utečenec, obrátí se svět průměrného blahobytného občana vzhůru nohama – což má smrtelné následky. Dějem prostupují idylické pasáže – sbor občanů, který v průběhu děje v důvěrné shodě pozvedá hlas, opěvuje společnosti, v níž se slovo MY píše velkým písmem – my jsme si všichni rovni, my se dožijeme 73 let a my máme minimálně tři koníčky.

MY jsou v tomto případě Barbara a Mario a jejich noví sousedé Linda a Pavel. I když první setkání proběhne poněkud křečovitě, brzy se oba párečky shodnou na společných zájmech – televize přes půl stěny pro muže a jóga pro ženy. Zdvořilé přátelství tak může pokračovat. Jedné noci se však objeví zmíněný cizinec a Barbara mu bez okolků podá pomocnou ruku a poskytne mu azyl ve svém bytě. V tu ránu končí veškerá zdvořilost. Nemohou se ani shodnout na jméně a původu uprchlíka - buď se jmenuje Klint nebo Bobo a pochází buď z Afriky nebo z Asie. Každopádně prožil otřesné věci, což by mělo vést k ještě větší solidaritě. Nebo naopak představuje ohrožení? Nebo spíš exotické vábení? Dříve než se na tom shodnou, Barbara s mužem zmizí. A pouze chór občanů zná jejich ortel...

Hra byla uvedena v únoru 2014 v Theater Bern.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz