Wir verstehen uns

Titul v originále: Wir verstehen uns

Autor: Lukas Linder
Žánr: hra, komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

WIR VERSTEHEN UNS (Rozumíme si)

hořká komedie o korektnosti

Paní Brunnerová a Paul spolu dobře vycházejí – paní byla Paulovou učitelkou němčiny a jeho první a nejdůležitější podporovatelkou. Svým nekonvenčním způsobem mu otevřela oči pro umění a významně přispěla k tomu, že se z něj stal úspěšný spisovatel. Od té doby uplynulo patnáct let. V bytě, který Paul sdílí se svým partnerem Larsem, se nečekaně objeví paní Brunnerová a žádá ho o pomoc. Paní Brunnerová byla totiž propuštěna ze školy, stala se obětí nové hyperkorektnosti, která staví morálku nad uměleckou svobodu. Paul se okamžitě postaví na její stranu. Čím víc se však společně ponořují do problému, tím větší je záhada, co se vlastně stalo.

Hořká komedie o tom, kde končí v dnešním světě plném všemožných korektností umělecká svoboda. Nemalá část lidí by totiž ráda umění spoutala – navenek se vysmívá politické korektnosti, aby odvedla pozornost od existence skutečné diskriminace. Před čím se musí člověk chránit - před uměním, nebo sám před sebou?

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz