Wise Child

Titul v originále: Wise Child

Autor: Simon Gray
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 1

Simon Gray (Velká Británie)

WISE CHILD

3 m, 1 ž

Pan Booker má za týden otevírat svůj nový hotel, když se v hale objeví matka se synem. Paní Artminsterová omdlí a pan Booker se pod tíhou okolností uvolí oba příchozí mimořádně ubytovat. Matka a syn jsou však zkušení podvodníci. Paní Artminsterová se tváří, že jí stále není dobře, a nudí se v hotelovém pokoji s kradenou lahví whisky. Jerry zatím v dlouhé blond paruce obchází firmy a předstírá, že se uchází o místo. Ví, že ho s dlouhými vlasy nikdo nepřijme, a on si pak nechá zaplatit cestovní výlohy. Panu Bookerovi, když se domáhá placení, vyprávějí matka se synem historku o chatě nedaleko za městem, kde dokončí poslední úpravy, a pak z hotelu odejdou. Dojmou ho příběhem o Jerryho bratrovi Derekovi, který zemřel na infarkt. Paní Artminsterová má zálusk na Bookerův sejf a přemlouvá syna, aby využil svého šarmu, který na majitele hotelu působí, a sejf vykradl.

Booker zjistí, že žádná chata neexistuje, a nabízí paní Artminsterové, že Jerryho zaměstná na recepci. Matka souhlasí pod podmínkou, že od hoteliéra dostane dvě stě liber. Ukáže se, že Derek není mrtvý, ale ve vězení za loupežné přepadení, a paní Artminsterová je Jock Masters, Derekův komplic na útěku. Jerry ze zlosti, že byl prodán Bookerovi, majitele hotelu zabije. Jock se převlékne do Bookerových šatů a radí Jerrymu, aby utekl. Ale Jerry si oblékne šaty komorné, a tak tu zase stojí dva podvodníci a jeden z nich v dámských šatech.jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz