Women

Titul v originále: Women

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 14

Clara Luce Bootheová (USA)

ŽENY (WOMEN)

z angličtiny přeložila Helena Fahrnerová

14 ž (celkem 41 ženských postav)

Složitý děj vychází z jednoduché zápletky. Jedna ze členek dámského kroužku se díky své „dobré přítelkyni" dozví, že si její milovaný muž vydržuje milenku. Divák pak sleduje nejen reakce a prožitky podvedené dámy, ale i reakce ostatních dam na vzniklou situaci a jejich postoj k životu. Ve druhé části hry lze vystopovat, kam jednotlivé dámy jejich názory zavedly a jak se vypořádávají se svými životy.

Hra vtipně odkrývá tajné komnaty ženského světa, do kterého nemají přístup muži, ať už ve smyslu reálném - salony krásy, společenské dýchánky, tak ve smyslu způsobu ženského myšlení. Zkrátka komedie o tom, že být ženou není žádná legrace...

Divadelní hra Clare Bootheové Ženy se hrála dlouho na Broadwayi, později byla zfilmována. Hereckou příležitost v ní může dostat minimálně 14 žen, ženských rolí je však celkem 41.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz