Year of Magical Thinking

Titul v originále: Year of Magical Thinking

Autor: Joan Didion
Žánr: monodrama
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 1

Joan Didion(ová) (USA)
VÍC NEŽ DALŠÍ RÁNO / ROK MAGICKÉHO MYŠLENÍ (THE YEAR OF MAGICAL THINKING)
z angličtiny přeložil Pavel Dominik
1 ž
monodrama

Dramatická podoba díla známé americké spisovatelky Joan Didionové, která jej sama upravila pro projekt režiséra Davida Harea.
Monodrama je autorčinou výpovědí o době, která následovala po náhlé smrti manžela, spisovatele a scénáristy Johna Gregory Dunneho, se kterým prožila čtyřicet let. Zemřel na Silvestra roku 2003, krátce po té, co se společně s Joan vrátili z kliniky, na které ležela v kómatu jejich jediná dcera Quintana. Dobu bezprostředně po Johnově smrti, dobu, kdy vedla a nakonec rovněž prohrála svůj boj o život i Quintana, označuje autorka jako The year of magical thinking, času, kdy se vás smrt hluboce a živě dotýká, a přesto nejste ochotni ji přijmout, kdy věříte, že se váš blízký vrátí a znovu si oblékne připravené šaty, obuje vyčištěné boty a vy navážete tam, kde jste tak nečekaně přestali...
Monodrama zaznělo z jeviště v podání herečky Vanessy Redgrave v březnu 2007. Tedy pouhé tři roky po událostech, kterých se dílo bezprostředně dotýká.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz