Zbytky záře

Titul v originále: Restglühen

Žánr: hra
Překladatel: Jana Hrdličková
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 3

Petra Wüllenweber (Německo)

ZBYTKY ZÁŘE (RESTGLÜHEN)

přeložila Jana Hrdličková a kol.

3 m, 3 ž

Na semináři k problematice vyhoření osobnosti se sejde pestrá skupinka. Je tu klavírista, zaměstnaná matka, učitel a pracovnice reklamní agentury. Všichni mají jedno společné – chtějí pomoci najít cestu zpět do normálního života. Popisují své sny, úzkosti a touhy a zkouší nacházet východiska.

Náhodou se dozvědí, že mají mezi sebou špeha. Kdo to je? Proč se někdo vydává za někoho jiného? Co tím sleduje? Tón v přehrávání rolí se zostřuje, protože všichni se snaží špeha odhalit. A skutečně se to podaří. Ale co s ním mají udělat? Není to náhodou součástí celého semináře? A co si počnou s informacemi, které se o sobě navzájem dozvěděli?

Zábavná hra o temných zákoutích našich duší byla uvedena v květnu 2015 v divadle Theater für Niedersachsen v Hildesheimu. u nás ji uvedlo v rámci série scénických čtení Překročit hranice Činoherní studio Ústí nad Labem v dubnu 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz