Zeit der Kannibalen

Titul v originále: Zeit der Kannibalen

Autor: Johannes Naber
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

Johannes Naber (Německo)

ZEIT DER KANNIBALEN (ČAS KANIBALŮ)

2 m, 1 ž

komedie

Dramatizace stejnojmenného filmového scénáře Stefana Weigla.

Öllers a Niederländer jsou vysoce postavení konzultanti. Už léta jezdí po zemích třetího světa, aby naplnili finanční plán svého zaměstnavatele. Tristní realitu a chudobu vnímají jen jako zaprášenou kulisu zpoza oken luxusních hotelů. Netrápí je to: vše nasvědčuje tomu, že již brzy zdolají vrchol kariéry a stanou se partnery ve firmě. Vytouženého cíle však dosahuje jejich letitý rival Hellinger a konzultanti se místo povýšení musejí srovnat s mladou a dravou Biancou, která přichází do jejich týmu nabrat zkušenosti. Sehraná dvojice náhle začne ztrácet půdu pod nohama: proč jejich společnost prodali? Rozdává vedení nové karty, aniž by oni dva byli u toho? Komu ještě můžou věřit? Co se stalo s Hellingerem? A není Bianca jen nasazený špicl?

Ledová, jízlivá a nekompromisní, přesto zábavná sonda, odhalující pád novodobé „límečkové" elity z pyšných výšek až na samotné dno.

Stejnojmenný film (herci Devid Striesow, Sebastian Blomberg a Katharina Schüttler) se setkal v roce svého uvedení v roce 2014 s úspěchem (Berlinale 2014), dramatizace byla uvedena v listopadu 2015 v Theater Krefeld und Mönchengladbach.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz