Zelená jablka

Titul v originále: Zelená jablka

Autor: Lukáš Holubec
Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3

Lukáš Holubec

ZELENÁ JABLKA

3 m

Dříve úspěšný dramatik Jan žije již několik let uzavřen sám ve svém pustém bytě. Přestal tvořit, přestal žít. Náplní jeho dnů a nocí je jen přemýšlení, kouření cigaret a pojídání zelených jablek. Až v den svých třiatřicátých narozenin udělá výjimku. Pozve k sobě svého mladšího přítele Romana. Jan Romanem opovrhuje. Roman Jana obdivuje. Kdo však očekává bohabojnou oslavu Kristových let, jako Roman, bude zklamán. Zpustlý dramatik pozval svého známého jen za jedním účelem. Žádá ho, aby mu pomohl se zabít. Je unaven ze světa, unaven z lidí, unaven z tvorby a unaven sám ze sebe.

Šokovaný Roman mu chce pomoci dostat se z deprese a samoty, ale Jan je pevně rozhodnut. Jinou pomoc, než vymyslet jak se zabít odmítá. Možná ale dramatika Roman přeci jen přesvědčí, aby od sebevraždy opustil. Prozradí mu své dlouholeté tajemství. Nejen že Jana obdivuje, ale je do něj i zamilován. Pro co se zkrachovalý dramatik na své narozeniny rozhodne? Pro lásku a život? Nebo pro smrt a klid?

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz