Žítkovské bohyně

Titul v originále: Žítkovské bohyně

Autor: Kateřina Tučková, Dodo Gombár
Žánr: dramatizace
Jazyk: čeština
Postavy: muži 10 ženy 10

Kateřina Tučková – Dodo Gombár

ŽÍTKOVSKÉ BOHYNĚ

20 m, 16 ž, možnost zdvojování rolí

drama o ženách, které „bohovaly“

Dnes už proslulý román Kateřiny Tučkové se dočkal dramatizace, jež vznikla pro inscenaci Městského divadla Zlín (prem. 1.3.2014) – pro divadlo regionu, v němž se román odehrává. Síla příběhu a obliba románu však dává prostor k uvedení i dalším českým (i slovenským) scénám.

Region Moravské Kopanice na pomezí Česka a Slovenska má svá dramatická tajemství. Doposud si v něm lidé uchovávají osobitý životní styl, který se vůbec nepodobá městskému. Román Kateřiny Tučkové upozornil na pozoruhodné ženy, o nichž se hovořilo pomalu už snad jen mezi pamětníky a historiky, na ženy schopné léčit, ale i uřknout a proklít, ženy spjaté co nejtěsněji s přírodou a pozoruhodnou magií, která má své kořeny v hlubokém dávnověku. Vpravil nás do dramatického příběhu, v němž se do odhalování minulosti žen, kterým se říkalo Bohyně, vrhá s největší posedlostí neteř jedné z nich, Dora Idesová. Čím více se dozvídá Dora Idesová o minulosti těchto žen, jako by se dozvídala více o sobě samé.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz