Život je bílý dům

Titul v originále:

Autor: Dušan Sedlák
Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 8

Dušan Sedlák

ŽIVOT JE BÍLÝ DŮM

3 m, 4 ž (ve více rolích)

hudební komedie

Do domova seniorů přijde výzva k účasti na chmelové brigádě. Seniorům se to zdá divné, výzvu pokládají dokonce za omyl. Po počátečních rozpacích se však rozhodnou této brigády, i když jako starci, zúčastnit. Berou to spíše jako legraci a také jako možnost zavzpomínat na svá mladá léta.

Netuší však, že pro některé z nich to bude znamenat zcela zásadní změnu v jejich dosud klidném životě. Především pro Hanku, která po příjezdu na chmelnici poznává v majiteli agropodniku svou ztracenou studentskou lásku, Filipa. Oba však k sobě těžko hledají cestu, neboť během uplynulých padesáti let si každý prožil svůj vlastní život.

V každodenních situacích je vidět, že si dnešní senioři stále dokáží užívat života, dělat si legraci ze svých neduhů – i díky seniorovi Frantovi, věčnému vtipálkovi, který se vždy postará o dobrou náladu. Nečekané vyústění, řada humorných situací a hlavně písně z původního známého muzikálu příjemně osvěžují tuto lehkou hudební komedii.

Autorská práva k původním písním z filmu Starci na chmelu vyřídí OSA (3% z tržby).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz