Žižkov

Titul v originále: Žižkov

Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 6 ženy 5

David Jařab

ŽIŽKOV

6 m, 5 ž

Hra o lásce, zločinu a o tom, že když se někde objeví cizí chlap, tak je třeba ženský hlídat, jinak to blbě dopadne.
Další pokračování volného „místopisného" cyklu. Po hře Vodičkova - Lazarská se tentokrát děj přemisťuje do jiné konkrétní lokality, do centra zájmu se dostává tradiční dělnická čtvrť Žižkov a osudy skupiny místních mladých lidí, kteří se utápějí v bezvýchodné šedi velkoměsta. Kraluje zde řevnivost, pomluvy, ale i láska a přátelství.
Vztahy rozvíří až přicházející cizinec - emigrant, který se vrací do rodného Žižkova. Jeho příjezd rázem rozdmýchá na první pohled uspořádané vztahy, ženy ožijí, muži cizince zneužívají. Cizinec je zajímavý, provokovuje, okouzluje a především nastavuje všem zrcadlo. Nakonec zmizí - jedná se o loupežnou vraždu, nebo odjel?

Hra ovšem není koncipována jako výhradně pražská - může být (i po případné změně názvu titulu) zasazena i do reálií periferie jiného města. Nudnou šeď mezilidských vztahů můžeme najít všude v Evropě.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz