Ako sa robia ryby

Titul v originále: Ako sa robia ryby

Žánr: hra, komedie, tragikomedie
Jazyk: slovenština
Postavy: muži 8 ženy 2

crazy detektivka ve dvou částech

Tato hra, narážející na současnou situaci ve společnosti, se celá odehrává v divadelním baru. Tomu za každého režimu vévodí starý mládenec Filint. V divadle se právě zkouší hra současné ministryně Arsinoe, která je sběhlá ve výměně kabátů, když se mění režimy. Přichází se sem podívat na zkoušku své hry a zároveň zde uzavře podivný obchod. Zatímco si myslí, že cizinci Akastovi podepisuje smlouvu na uvádění své hry v zahraničí, podepisuje prodejní smlouvu divadla. A to za asistence černého "úplátkářského" kufříku a šikovného tlumočníka. Do divadelního baru se zajde podívat i někdejší "oficiální" malíř Oront, tesknící zde nad svou nástěnnou malbou, která byla ze stěny baru odstraněna s příchodem nového režimu. Potlouká se tu také komisař převlečený za novinářku Natálii, do které se velký smolař přes ženské Filint zamiluje. Jako dobrá přítelkyně Filinta a objekt touhy ministryně Arsinoe i komisaře v sukních zde vystupuje herečka Celimena. Ta i její manžel Alcest ve hře zastupují roli čistého a spravedlivého dobra.

Ministryně je nakonec díky komisařovi usvědčena z braní úplatků, Alkast zase za úplatkářství. Hra končí něžným objetím Celesmíny a Alcesta, zatímco se odkudsi vynoří Oront s pro sebe velmi potěšující zprávou. Stává se novým ministrem po zatčené Arsinoe.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz