Bis dass der Tod

Titul v originále: Bis dass der Tod

Žánr: komedie, černá komedie, detektivka
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

BIS DASS DER TOD (Nadosmrti)

černá krimikomedie

Manželství Heleny a Gregora existuje již pouze na papíře - Helena se chce rozvést a vzít si Pascala, právníka a kdysi Gregorova nejlepšího přítele. Podle manželské smlouvy by však Gregor měl po rozvodu nárok na polovinu jejího značného majetku a Helena ví, že Pascal všechny peníze své firmy rozfofroval. A tak učiní Pascalovi nemorální nabídku - pokud se vezmou, dostane onu polovinu majetku, pokud se Gregora nějak zbaví. Jenže netuší, že Gregor kuje velmi podobný plán - slíbil Pascalovi část Helenina dědictví, pokud se nějak zbaví Heleny. Pascal ale přijme obě nabídky - jak Heleninu, tak Gregorovu. Oba se domnívají, že těží z dokonalého zločinu, a neuvědomují si, že Pascal hraje svou vlastní hru. Pascalův plán je geniální, myslí na všechno. Nebýt poněkud natvrdlého nájemného vraha Arna a Heleniny zmatečné kamarádky Yvetty, kteří vše pokazí. Nakonec je skutečně spáchán dokonalý zločin, ale úplně jiným způsobem, než se očekávalo.

Černá krimikomedie po vzoru her Bytná na zabití (Ladykillers) či 39 stupňů (39 Steps) má spoustu nečekaných zvratů razantního děje a je takříkajíc k smrti vtipná.

Chystáme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz