Die Niere

Titul v originále: Die Niere

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Kathrin potřebuje novou ledvinu. Její manžel Arnold má stejnou krevní skupinu. Je však ochoten svou ledvinu darovat? Arnold váhá a Kathrin se smiřuje s tím, že novou ledvinu nedostane. Ovšem jejich kamarád Götz je náhle okamžitě připraven zaskočit a darovat svou ledvinu. Tím se rozpoutá řádný boj o tento orgán – jak Götzova žena Diana, tak Arnold si začnou připadat přehlížení. Arnold začne žárlit a Diana se cítí být jako žena a matka nedoceněná. A tak začíná být v ohrožení nejen dvacetileté manželství Kathrin a Arnolda, ale i patnáctileté manželství Diany a Götze. Důvěra je narušena, a to všechno kvůli ledvině.

Situace se však vyvine překvapivě – Kathrin a Arnold zjistí, že Diana má tajný poměr s Arnoldovým kolegou. Konfrontují s tím Dianu a ta nabízí obchod – oni budou mlčet a ona přestane protestovat proti Götzovu záměru darovat ledvinu. A to je pouze první překvapení společného večera těchto čtyř přátel…

Hořká komedie klade řadu otázek. Co může chybět milostnému vztahu? Co všechno se dá po partnerovi požadovat? Jak málo stačí k deziluzi z partnera? Hra nenechá chladným žádný pár, stačí si představit otázku svému partnerovi: daroval bys mi svou ledvinu?

Hra byla uvedena v divadle Contra-Kreis v Bonnu v únoru 2019, od té doby slaví na německojazyčných jevištích velké úspěchy, byla i zfilmována.

Již připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz