EGBDF – Kdo se naladí na správnou notu

Titul v originále: Every Good Boy Deserves a Favour

Žánr: hra, tragikomedie
Překladatel: Zuzana Josková
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 1

EGBDF – KDO SE NALADÍ NA SPRÁVNOU NOTU (Every Good Boy Deserves a Favour)

Hra plná svérázného jazykového humoru, autorské hravosti a vtipu, ale zároveň jasně odsuzuje totalitní praktiky, které zbavují člověka jeho osobnosti a pevných postojů.

Dva muži v psychiatrické léčebně. Ivanov je skutečný pacient, schizofrenik, kterému v hlavě zní orchestr. Je skálopevně přesvědčen, že je jeho dirigentem. Alexandr sem byl umístěn násilně pro své politické názory. Dva pacienti, dvě rozdílné reality. Alexandra navštěvuje lékař. Může být z psychiatrie propuštěn; stačí jen říct, že jeho kritika systému je důsledkem jeho chorého mozku. Jak se k tomu postaví Alexandrův syn Saša, který je vystavován manipulaci myšlení ze strany své učitelky?

Česká premiéra proběhla ve spolupráci s Filharmonií Bohuslava Martinů v rodišti Toma Stopparda, v Městském divadle Zlín v dubnu 2024.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz