Ellen Babić

Titul v originále: Ellen Babić

Žánr: hra, drama, tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 2

ELLEN BABIĆ (Ellen Babićová)

komorní psychodrama

Hry autora a režiséra Mariuse von Mayenburga se vyznačují psychologickou přesností dialogů, situační ironickou komikou a aktuálností i palčivostí konfliktů, které řeší. Tento text je druhým dílem volné dramatické trilogie (Ex - Ellen Babić - Egal) právě o křehkých partnerských a mezilidských vztazích.

Astrid je učitelka a žije s Klárou, svou mnohem mladší partnerkou. Jednoho dne se ohlásí na návštěvu její nadřízený Balderkamp - má jít o neformální setkání, možná u sklenky vína, ale Klára tomu příliš nevěří. Koneckonců stále učí na škole, kde se s Astrid seznámila, když byla ještě žačkou. A tak se onoho večera postupně ukazuje, že oddělování profesního a soukromého života a minulosti a přítomnosti je stále větší iluzí. A pak je tu ještě jakási Ellen Babić...

Psychologický thriller o křehké síti mezilidských závislostí, rozbitých jistot, zneužívání moci a dynamice, která funguje ve všech našich vztazích. Hra byla uvedena nejprve v roce 2022 v Národním divadle v islandském Reykjavíku, v berlínském divadle Berliner Ensemble v únoru 2024.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz