Frau Schmitz

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 4

Lukas Bärfuss (Švýcarsko)

FRAU SCHMITZ (PANÍ SCHMITZOVÁ)

5 m, 4 ž

Existence firmy je ohrožena poté, co na dodavatele v Pákistánu přestane být spoleh. Paní Schmitzová se zdá být ideální osobou na urovnání sporu. Ačkoli není jisté, zda jde opravdu o ženu – v mužském obleku absolvuje úspěšně zahraniční cestu, avšak po svém návratu je ve firmě všechno vzhůru nohama. Co je vlastně paní Schmitzová zač? Jaké se k ní hodí oblečení? A jaké má na ni její okolí požadavky – jako na manželku, na kolegyni či na konkurentku? A co se stane, když se na pouhé dva dny změní kvůli blahu firmy na pana Schmitze?

Chování všech postav zkrátka ovlivňuje skutečnost, že nikdo neví, zda je hlavní postava muž či žena. Jak se chovat korektně? A proč nemůže v Pákistánu obchodně jednat žena? Tyto a další otázky vyvstávají z tragikomického příběhu jedné firmy a jejích zaměstnanců.

Hra byla uvedena v říjnu 2016 v Schauspielhaus Zürich.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz