Kati

Titul v originále: Hangmen

Žánr: černá komedie
Překladatel: Ondřej Pilný
Jazyk: čeština
Postavy: muži 10 ženy 2

Martin McDonagh (Velká Británie)

HANGMEN (KATI)

přeložil Ondřej Pilný

13 m, 2 ž (možné zdvojení rolí)

Harry, bývalý asistent oficiálního popravčího Alberta Pierrepointa, se na důchod uchýlí do malé hospůdky v Oldhamu a stává se šéfem svého malého království. Jenže co udělá druhý nejslavnější kat Anglie poté, co je v roce 1965 zrušen trest smrti?

Mezi jeho slepě oddané štamgasty se vmísí mladí zvědaví reportéři lačnící po informacích o Albertu Pierrepointovi. Náhle se vynoří zvláštní neznámý, jenž má pro svou návštěvu zcela jiný motiv – když totiž beze stopy zmizí Harryho dcera, zdá se, že ho dohnala vlastní minulost…

Šibeniční humor, vražda a zabití, kat a popravený, temnota lidských duší a její malé i velké propasti – z toho všeho si dělá irský dramatik legraci.“ Neue Zürcher Zeitung, 15.12.2015

Světová premiéra proběhla 18.9.2015 v londýnském Royal Court Theatre, od té doby získala hra řadu významných ocenění, mj. prestižní cenu Olivier Awards za nejlepší hru roku.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz