Love From a Stranger (Stranger)

Titul v originále:

Žánr: dramatizace
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 4

Agatha Christie (Velká Británie)

LOVE FROM A STRANGER (CIZINCOVA LÁSKA, 1936)

4 m, 4 ž

autorčina dramatizace

THE STRANGER (CIZINEC, 1932)

2 m, 4 ž

autor dramatizace: Frank Vosper

Dvou půvabných dramatizací, jedné autorské a druhé, o mnoho známější z pera herce a dramatika Franka Vospera, se dočkala slavná povídka Vila Filomela, která byla také několikrát zfilmována a adaptována rozhlasem. Vosperova verze je delší (především v expozici) a zalidněnější, ta autorčina má rozsah na pomezí aktovky a celovečerní hry.

V řadě detailů (včetně jmen postav a dílčích charakterizací) se liší, ovšem hlavní obrysy příběhu zůstávají zachované: náhle zbohatnuvší mladá žena se odstřihne od svého dosavadního života, opustí svého dlouholetého snoubence a zbrkle se provdá za šarmantního muže, s nímž se právě seznámila. Ve venkovském domku, který si společně pořídí, ale postupně zjišťuje, že s jejím novomanželem není všechno tak docela v pořádku. Nakonec musí bojovat o život – a sehraje při tom šarádu s výsledkem, kterého by se sama nenadála.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz