Magic Afternoon

Titul v originále: Magic Afternoon

Autor: Wolfgang Bauer
Žánr: hra
Překladatel: Josef Balvín
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 2

Dva mladé páry, Charlie a Birgit a Joe a Monika se nechávají unášet letním odpolednem, v němž se nic neděje, nikdo nic nedělá a o nic v něm nejde. V obýváku, za zataženými žaluziemi a za pomoci sexu a drog a sledování hororů a porna se snaží uniknout z reality, kde nemají žádné nápady a žádnou energii, jejich konání však přesto směřuje do prázdna, stejně jako jejich bezvýznamné hovory. Život zkrátka ne a ne být hezčí, ačkoli se podávají sexu, alkoholu, drogám, hudbě… A pak z nudy propuká násilí, hádky a na povrch vyplouvají temné emoce a komplexy…

Vtipně jízlivá i divoká hra z roku 1968 vzbudila po svém uvedení v roce 1969 pozdvižení a šokovala tehdejší měšťácké publikum. Dokáže to i po 50 letech? Mladí lidé jsou přeci stále stejní a dnešní doba se v mnohém až překvapivě podobá té tehdejší… Hru u nás poprvé uvedlo jakožto scénické čtení po více než 50 letech od vzniku textu Východočeské divadlo Pardubice v lednu 2020.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz