Men Asleep

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Martin Crimp (Velká Británie)

MEN ASLEEP (SPÍCÍ MUŽI)

2 m, 2 ž

Zjistil jsem, že kvůli genetické vadě nemám duši. No! To mi nikdy nikdo neřekl, tohle! Připadal jsem si jako ten kluk ve škole, který měl celý den na zádech připíchnutou ceduli s nápisem „nakopni mě“ – a ani jeho takzvaní přátelé se neobtěžovali mu o tom říct, jak skvělý to byl fór.“

Julia je právě uprostřed monologu a není jasné, co jím sleduje. Paul se tím však nenechá příliš rozhodit. Jsou právě dvě v noci a na návštěvu k tomuto páru ve středních letech přicházejí dva výrazně mladší lidé. Jsou zřejmě očekáváni. Začíná se odvíjet surrealistický, místy absurdní a přitom znepokojivý dialog čtyř lidí. Místy se rozhovor mění v monologické pasáže, přerušované drobnými komentáři nebo proložené jinou monologickou promluvou. Ke skutečnému kontaktu mezi jednotlivými postavami dochází jen zřídka – postavy, ačkoliv jsou dokonale vzhůru, jako by blouznili nebo byli pouze na pomezí bdělosti.

Svou zatím nejnovější hru napsal Martin Crimp pro Deutsches Schauspielhaus Hamburg. Světová premiéra proběhla 18. března 2018.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz