Neočekávaný host

Titul v originále: Unexpected Guest

Žánr: detektivka
Překladatel: Jaroslav Chuchvalec
Jazyk: čeština
Postavy: muži 7 ženy 3

Agatha Christie (Velká Británie)

NEOČEKÁVANÝ HOST (THE UNEXPECTED GUEST)

překlad Jaroslav Chuchvalec / možnost nového překladu

7 m, 3 ž

detektivka

Je málo her, které mají tak nekompromisní začátek: Michael Starkwedder vejde do cizího domu, protože zabloudil v mlze, jenže v domě objeví mrtvého muže a jeho krásnou ženu, která stojí nad tělem se zbraní v ruce. Jejímu doznání k vraždě ovšem Michael ani za mák nevěří a rozhodne se jí pomoci. Protože mu všichni v domě od pohledu důvěřují, má daleko větší šanci dopátrat se pravdy než policejní inspektor, ale jednoduché to nebude: zdá se totiž, že se podezřelí kryjí navzájem, oběť nebyla úplně nejoblíbenějším člověkem v okolí a nic není nutně tak, jak se zdá.

Hra z roku 1958 – jedna z těch, které nejsou adaptací nějaké prózy, ale původním příběhem – je momentálně k dispozici ve více než půlstoletí starém překladu Jaroslava Chuchvalce, který se od roku 1962 dočkal třinácti profesionálních inscenací (naposledy roku 2005 v Moravském divadle Olomouc). V případě zájmu se ovšem nabízí překladu nového, modernějšího, i proto, že hra čerstvě došla jistých změn. Knižní adaptaci dramatu, která nedávno vyšla i v češtině, pořídil Charles Osborne.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz