Not One of These People

Titul v originále: Not One of These People

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

NOT ONE OF THESE PEOPLE (Nejsem jedním z nich)

variabilní obsazení

Britský dramatik se v tomto textu odklonil od tradičního zápletkového schématu s postavami a dějovou linií – text se skládá z 299 replik 299 postav. Postavy promlouvají o každodenních myšlenkách a situacích, do kterých se dostávají, o pocitech, o obavách a starostech, vyprávějí příběhy a sdělují své názory na současné dění ve světě a společnosti. Text se zaměřuje na problematiku genderových a rasových otázek, na mezilidské propojení a shody okolností, které dávají do pohybu naše životy.

Další díla Martina Crimpa zahrnují například jeho nejznámější hra Attempts on Her Life nebo The Treatment (česky Story), za kterou obdržel v roce 1993 Cenu Johna Whittinga. Crimp se rovněž věnuje překladům do angličtiny (Koltès, Molière, Ionesco), v roce 2020 byl oceněn Cenou Laurence Oliviera za adaptaci dramatu Cyrano z Bergeracu. Dlouhodobě spolupracuje s divadlem Royal Court v Londýně.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz