Secret of Chimneys

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 11 ženy 3

Agatha Christie (Velká Británie)

SECRET OF CHIMNEYS (TAJEMSTVÍ CHIMNEYS)

11 m, 3 ž

detektivní komedie

Jedna z úplných „novinek“: teprve roku 2017 poprvé vydaná dramatizace zábavného thrilleru z roku 1925. Jedna z prvních autorčiných her, která se věru nebere příliš vážně, její děj je zábavně překombinovaný, dialogy svižné a nabízí lákavou premisu: na poklidné anglické venkovské sídlo vtrhne „velký svět“ v podobě vražedných intrik kolem svržené královské rodiny z fiktivní evropské zemičky jménem Herzoslovensko, tajemného zmizelého diamantu, hned několika tajných služeb a obávaného zloděje (anebo snad zlodějky?) šperků. Tomu všemu se snaží čelit mladý hrdina Anthony a ještě přitom chce ochránit krásnou Virginii, která je v tom všem zřejmě nějakým způsobem namočená.

Svižná hra se spoustou humoru, která by se snadno mohla stát předlohu napůl parodické inscenace ve stylu hry P. Barlowa 39 stupňů.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz