Story (Treatment)

Titul v originále: Treatment

Žánr: tragikomedie
Překladatel: Jitka Sloupová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 3

Martin Crimp (Velká Británie)

STORY / LÉČBA (TREATMENT)

přeložila Jitka Sloupová

5 m, 3 ž (lze hrát)

černá komedie

Anne je 20 let a právě přišla do New Yorské filmové produkční společnosti nabídnout ke zpracování svůj životní příběh – její manžel ji totiž přivazuje k židli, zalepuje ústa lepicí páskou a pak jí přednáší o svých vizích. Nedotýká se jí, ani ji nijak fyzicky neobtěžuje. A v tom je možná ten háček, protože produkční společnost v čele s manželským párem Jennifer a Andrewen se rozhodne příběh vylepšit. Přizve dříve úspěšného a nyní již zapomenutého broadwayského autora a nějakou velkou hollywoodskou hvězdu. Počáteční příběh se postupně proměňuje k nepoznání; od křehké Anne již společnost získala vše, co se dalo.

Hra Martina Crimpa je temnou komedií se specifickým někdy až cynickým druhem humoru. Zároveň je ale také alegorií zobrazující postavy – predátory a jejich oběti v městské džungli, ve zdánlivém kontextu civilizované společnosti.

Drama mělo premiéru 15. dubna 1993 v Royal Court Theatre v Londýně.

Hra přináší zajímavé herecké příležitosti pro tři generace herců (20, 40 a 60 let).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz