To video nikdo neuvidí

Titul v originále: No One Sees the Video

Žánr: hra, drama
Překladatel: Adam Doležal
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 3

Hra vychází z autorových vlastních zkušeností z práce v marketingových firmách na počátku 80. let 20. století. Liz je pětatřicetiletá žena, kterou právě opustil manžel a náhodou se dostala do světa „průzkumníků trhu". Spolu s ní se seznamujeme s odosobněnou praxí „hloubkových" a „skupinových" rozhovorů, natáčených na video, v nichž jsou lidé dobrovolně a za úplatu vyslýcháni a dotazováni na vše, co souvisí s jejich konzumací nejrůznějších výrobků a služeb.

Liz se této proceduře nejprve podrobí - vykazuje však značnou dávku rezistence, což pracovníka firmy Colina inspiruje k tomu, že jí nabídne, aby se sama stala „průzkumnicí". Liz prokáže nejen pozoruhodný talent, ale začíná se také dostávat do konfliktu s lidmi, kteří odmítají redukovat svůj život na otázky, proč a v jaké situaci pijí kávu či co je vede k užívání aplikátoru menstruačních tamponů.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz