Towards Zero

Titul v originále: Towards Zero

Žánr: detektivka
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 7 ženy 4

Agatha Christie (Velká Británie)

NULTÁ HODINA (TOWARDS ZERO)

překlad Jan Šotkovský

8 m, 5 ž (1945), 7 m, 4 ž (1956, spoluautor Gerald Verner)

Hned ve dvou divadelních verzích existuje příběh Nultá hodina, původně román z roku 1944 - verze z roku 1945 a verze z roku 1956. Do honosného domu na útesu nad zátokou v jižní Anglii přijíždí jako každý rok za svou milovanou někdejší poručnicí, stárnoucí lady Camillou Tressilianovou, slavný tenista Nevile Strange – a spolu s ním nejenom jeho současná manželka Kay, ale k údivu všech i jeho bývalá manželka Audrey. Když najdou lady Camillu zavražděnou, podezření padne na Nevila a Audrey, kteří po ní mají dědit, záhy se ale ukáže, že to tak jednoduché není.

Verze z roku 1945, která se celá odehrává na terase Camillina domu, se věrněji drží románové předlohy, verze z roku 1956 (ve své době úspěšnější) je méně komplikovaná a vystupuje v ní méně postav, obě ale zachovávají základní dějová fakta a obě jsou působivými adaptacemi jedné z nejoceňovanějších autorčiných próz.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz