Verdict

Titul v originále:

Žánr: detektivka
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 4

Agatha Christie (Velká Británie)

VERDIKT (VERDICT)

překlad Marie Špalová

6 m, 4 ž

detektivka

Prof. Karl Hendryk je „dobrý“ člověk, který za všech okolností dodržuje svá přísná etická pravidla a který proto musel z politických důvodů emigrovat i s rodinou do Londýna. Je to však také charismatický muž, kterého obdivují všichni muži a zejména ženy v okolí, ale který je věrný své těžce nemocné manželce, ačkoli již dlouho platonicky miluje její sestřenici Lisu. Lisa se nezištně stará o umírající Any a statečně skrývá své city vůči Karlovi. Ten, věren svým ideálům, odmítne dávat soukromé lekce bohaté a velmi přitažlivé studentce Helen, protože tuší, že to se studiem nemyslí vážně. Její otec ho však postaví před těžkou volbu: pokud splní jeho dceři přání a bude ji učit, zařídí na oplátku pro nemocnou Any pobyt u světoznámého lékaře, který právě ověřuje novou léčebnou metodu. To by Any mohlo zachránit život, a tak prof. Hendryk nabídku přijme, ačkoli to znamená, že jeho láska k Lise se nikdy nenaplní. Rozmarná Helen však usiluje o jediné – aby se Karl stal jejím milencem a jde bezohledně za svým cílem. Po té, co otráví Any, však podezření padne na Lisu. A před profesorem Hendrykem tak stojí další těžká zkouška…

Velice napínavá detektivka z roku 1958 má zvláštní, téměř „ibsenovskou“ atmosféru, na kterou v díle A. Christie nejsme zvyklí.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz