Verführung

Titul v originále: Verführung

Žánr: hra, drama
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 2

VERFÜHRUNG (Svádění)

Hauke Born, sňatkový podvodník a hochštapler pochybné pověsti, sedí v ponurém pokoji a na noze má elektronické pouto. Po šesti letech se má znovu začlenit do společnosti. Na cestě zpět na svobodu ho už několik let doprovází jeho terapeutka Tania. Má být propuštěn a odjet do města Fulda, kde má nastoupit do továrny. Jenže ho náhle přijede navštívit Sonja Schwarzová a tvrdí mu, že je jeho dcera. Born je překvapený a skeptický, přesto domnělou dceru přijme. Sblíží se, ale otázka zůstává nezodpovězená: kdo je Sonja a co chce? Hledá snad otce? Je Hauke Born skutečně jejím otcem? A potřebuje snad Hauke dceru víc než ona jeho? Nebo Sonju zajímá jen těch sedm milionů eur, o kterých nikdo neví, kam se poděly? Hauke sice tvrdí, že žádné peníze už nemá, že to byly špinavé peníze – ale je to tak? A žena, od níž peníze kdysi vylákal, je bohatá průmyslová dědička, jejíž rodina nechutně zbohatla díky vykořisťování nuceně nasazených dělníků v době nacismu.

Autor se v této komorní a napínavé hře věnuje umění svádění. Kdo se nechá svést? A kdo se chce nechat svést? Kdo je oběť, kdo je pachatel, proč se vlastně necháváme svádět a podvádět? Jakou roli hrají ve velké hře svádění politické, milostné, finanční nebo morální motivy? A mohou se v této hře stát nástrojem i strašné zločiny?

Hry byla poprvé uvedena v rámci berlínské přehlídky Autoren*innentheatertage v květnu 2023.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz