Vražda na Nilu

Titul v originále: Murder on the Nile

Žánr: detektivka
Překladatel: Marie Špalová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 8 ženy 5

Agatha Christie (Velká Británie)

VRAŽDA NA NILU (MURDER ON THE NILE)

přeložila Marie Špalová

8 m, 5 ž

detektivka

Simon Mostyn právě opustil svou snoubenku Jacqueline a oženil se s její přítelkyní, zámožnou, mladou a okouzlující dědičkou Kay Ridgewayovou. Zamilovaná dvojice se rozhodne strávit líbánky plavbou po Nilu na luxusním parníku. Ale Jacqueline plánuje pomstu a novomanžele pronásleduje až na palubu. Když je Kay ve své kajutě nalezena mrtvá, zdá se, že je všechno jasné. Muselo jít o vraždu a Jacqueline je jedinou podezřelou… tak to tedy alespoň vypadá. Postupně ale odhalíme, že na palubě je celá řada dalších cestujících, kteří měli k zavražděné vztah.

Královna detektivky Agatha Christie opět vytvořila geniální příběh, který nás nutí hádat, kdo je pachatelem, až do poslední chvilky, kdy přichází opravdu nečekané rozuzlení! Přehlídka podezřelých, mrazivé napětí, exotické prostředí, vynikající vykreslení postav a skvělá zápletka - to vše učinilo z Vraždy na Nilu jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších knih Agathy Christie. K neutuchající oblibě přispěl i oscarový film z roku 1978 s Peterem Ustinovem v roli Hercula Poirota.

Pozor! Kvůli přípravě filmu budou práva dostupná až od dubna 2021!

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz