Zabiják Joe

Titul v originále: Killer Joe

Žánr: tragikomedie
Překladatel: Jiří Josek
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 2

Tracy Letts

ZABIJÁK JOE (Killer Joe)

Přeložil Jiří Josek

3 muži, 2 ženy

Postavy tohoto "krváku" z pera mladého amerického autora přísluší k bělošské spodině, žijící v obytných přívěsech kdesi na periférii amerického velkoměsta. Rodina Smithových sestává z otce Ansela, syna Chrise, dcery Dottie a velmi mladé matky Sharly, která je však, jak se ukáže, macechou obou dětí.

Jednoho dne frajerský Chris přijde s nápadem, jak by mohla rodina konečně přijít k penězům. Chrisova a Dottiina vlastní matka (která ve hře nevystupuje) uzavřela totiž značně vysokou životní pojistku. "Co takhle nechat ji zabít?" napadne Chrise. Sežene někde nájemného vraha, a tím dostane celou rodinu do pasti. Zabiják Joe zakázku přijme, jeho nároky a výdaje však rostou tak, že brzy přesáhnou všechen plánovaný zisk. Nezbývá než přibrat ho do rodiny: totiž strčit mu do postele Dottie. Po vykonané vraždě se Zabiják Joe ujme rodinných otěží a mezi ním a Chrisem dojde k boji na život a na smrt. Joeovy zbraně se náhodou zmocní vyděšená Dottie a - proti očekávání - zastřelí v nastalém zmatku svého bratra a otce. Čeká totiž s Joem dítě - oznámí těm, kdo přežili, a také divákům v závěru hry...

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz